W latarni morskiej...

Moje zdjęcie
boei@onet.pl, Wielkopolskie, Poland
Mama Agnieszki, Karolinki i Roberta.

niedziela, 11 stycznia 2015

Małe podsumowanie.

Koniec roku w biegu, początek w biegu. U Was też? ;)
Oto moje ateciaczki na wymiany  artgrupowe...
Pierwszy, już dawno u Francesci- "Wspomnienie z dzieciństwa".
Jednym z moich wspomnień jest właśnie pisanie na maszynie, a że moja mama była główną księgową w Narodowym Banku Polskim- dostęp do maszyny miałam stały. Lubiłam miejsce pracy mamy, ten klimat, odgłosy, zapachy, przybory... Nie było wtedy komputerów- takie inne czasy ;)


Kolejne ateciaki- na wymianę z Carmen, temat: "Białe Święta".
U mnie- latarenki z nowego wykrojnika, potraktowane wieloma mediami. Widoczny drobniutki brokat o składnik jednej z farbek Marty Stewart. Z bliska latarniowe elementy robią wrażenie metalu.


No i jeszcze zakładka z cytatem ;)

 
No i jeszcze zdjęcia z ubiegłego już roku, z warsztatów z Cynką w Stonogach:
 Jak dobrze, że w kalendarzu jest grudzień,
że możemy zamknąć pewien rozdział.
Z radością lub bez radości.
Z żalem lub bez żalu.
Z satysfakcją lub bez satysfakcji.
/A. Górczyński/

10 komentarzy:

 1. No tak, maszyna do pisania, to było coś co i ja pamiętam z dzieciństwa, a latarnie to pamiętam jak robiłam z Tatą na ZPT, które już wtedy było gender, bez wyjątku cała klasa robiła sałatki jarzynowe, szyła fartuszki, robiła karmniki czy wspomniane latarnie i było super i może dzięki temu potrafię nie tylko trzymać młotek, ale również go użyć. Ale się rozpisałam - a miało być o fajnych ATCiakach i zakładce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, też pamiętam, jak wiele się robiło- choć nie taki był cel, jak tej całej ideologii gender. Chłopcy nawet w tych fartuszkach wyglądali męsko ;) A my też- z tymi młotkami w dłoniach :)
  Z Tatą robiłam lampiony, z którymi potem chodziłam na roraty. A Mama wycinała w nich ozdobne okienka w formie krzyży czy serduszek :)
  Eh, to były czasy... Pozdrawiam, Iwonko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne prace zrobiłaś..
  Ja teraz córce powtarzam, że moje zajęcia na pracy technice to było coś, gotowanie, szycie, wyszywanie i inne prace ręczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prace świetne, super pomediowane, jak zawsze :)! Początek roku rozbiegany i u mnie,ale zatrzymałam się u Ciebie na chwilkę, przypomniałaś mi tym postem, ile to fajnych rzeczy robiliśmy na ZPT, gdy byłam mała;). Na maszynie pisałam w szkole średniej, ale to już były takie nowoczesne maszyny...Fotki cudne, hihi :*.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspomnień czar do których też się dołączam :) cieszą oczy Twoje prace a szczególnie będę się wpatrywać w latarenkę którą otrzymam (dziś wysłałam do Ciebie moje białe święta).

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne atciaki - nastrojowe, nostalgiczne...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakładka z klimatem, zachwyca. ATC z maszyną również, a przy tym przywodzi wspomnienie maszyny u mojego Taty w pracy. Tak jak u Twojej Mamy, i u niego maszyna do pisania była obiektem mojego uwielbienia. I jeszcze tajemnicze maszynki do liczenia, na których panie otrzymywały sumę dodawania liczb na kilometrach dłuuuugiej, wąskiej taśmy. Komputery, mimo że wiem, że użyteczne i tak dalej..., nie mają tego czaru. A w maszynie to się jeszcze taśma zacinała. A dodatkowo były też taśmy czarno - czerwone żeby storno można było wpisać! Ach...

  OdpowiedzUsuń
 8. świetna zakładka i ATC też. :)
  Klimat minionych czasów tez czasami wspominam i trochę tęsknię.
  Na pewno brakuje mi tego, że jak kiedyś ten czas nie biegł tak szybko.;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne prace Bogusiu:) A warsztatów wspólnych, kreatywnych, to normalnie tak troszkę zazdraszczam;) toc to zawsze jest wspaniale spędzony czas:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń