W latarni morskiej...

Moje zdjęcie
boei@onet.pl, Wielkopolskie, Poland
Mama Agnieszki, Karolinki i Roberta.

czwartek, 24 stycznia 2013

ArtAtc.

Moje ateciaki na pierwsze wyzwanie ArtGrupy ATC- tym razem wyzwanie Inki. Temat: PŁATKI ŚNIEGU... Pracę zgłaszam na "Brokatowe wyzwanie" bloga sklepu Na Strychu, z którego pochodzi klej w brokacie.


Jest tu sporo mediów, zwłaszcza tych błyszczących. Nawet papier bazowy się błyszczy, bo jest perłowy:) Nie błyszczą się natomiast płatki śniegu, ponieważ dla kontrastu wycięłam je z grubego papieru czerpanego- są miękkie i puszyste...

Do umieszczenia tu fragmentu "Królowej Śniegu" Andersena zainspirowała mnie Inka, której moje ATC skojarzyło się z klimatem baśni:

Pośrodku pustej, nieskończonej, śnieżnej sali leżało zamarznięte jezioro, które popękało na tysiące kawałków, ale jeden kawałek był podobny do drugiego, było to prawdziwe dzieło sztuki; pośrodku tego jeziora siadywała Królowa Śniegu, wtedy gdy była w domu, i wówczas mówiła, że siedzi na zwierciadle rozsądku i że to jest jedyne i najlepsze zwierciadło na świecie. Mały Kay był zupełnie siny z mrozu, prawie czarny, ale nie spostrzegł tego wcale, gdyż Królowa Śniegu odjęła mu swym pocałunkiem wrażliwość na zimno, a jego serce stało się kawałkiem lodu. Chodził i zbierał płaskie, ostre kawałki lodu, które składał w ten sposób, aby coś z nich wyszło, zupełnie tak samo jak my, kiedy z kawałków drzewa składamy figury, co się nazywa chińską grą. Kay układał najkunsztowniejsze wzory, była to lodowa łamigłówka, w jego oczach figury te były nadzwyczajne i niezwykłej wagi, przyczyniał się do tego okruch szkła, który Kay miał w oku. Kay składał całe figury, które tworzyły napis, ale nie udawało mu się ułożyć słowa, na którym mu właśnie zależało. Słowem tym była "Wieczność".

19 komentarzy:

 1. Maleńkie cudo! Piękna praca : )

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękne! I cudny cytat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest prze, prześliczne!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne i bardzo dopieszczone:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne, mroźne ATC rozgrzane czerwienią płaszczyka. Podoba mi się jego kontrast z tłem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne są te maleństwa:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne Ateciaki... nie wiedziałam, że powstała ateciakowa grupa wyzwaniowa :)
  Tyle mi przez ostatnie miesiące umknęło...muszę przysiąść przy komputerze i troszkę się porozglądać (ale tak między nami- czasu mi ciągle brak :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne maleństwa, takie...bajkowe:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne ATC :) Mnie się kojarzą z Dziewczynką z zapałkami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. tak -to jest to !!! dziękuję za fragment mojej ukochanej baśni :) i za takie atc które wszystkie lodowe kawałki rozpuszcza -buziaki raz jeszcze :*
  Z Amlai się zgadzam -tak to się kojarzy -no Andersen jak nic :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękujemy za udział w wyzwaniu Na Strychu!:)

  OdpowiedzUsuń